Çatı Aktarma

Çatı Yenileme

Çatı aktarma oldukça kapsamlı bir uygulama olup çatılarınızın zamana ve dış etkenlere yenilmemesi için belirli bir zaman aralığında yapılan çatınızın iskeletinden su derelerine, sıvalarına, baca bağlantılarına kadar her noktasının dikkatle incelenerek tamamına yakın bir kısmının yenilenmesi şeklinde yapılan bir uygulamadır.

Çatı aktarma yapımına başlanırken ilk önce serili kiremitleriniz toplanır kiremit altı mebranları sökülür iskelet durumu kontrol edildikten sonra gerekli görülürse takviyelenir sorun tespit edilmez ise yeni mebranlarınız serilip uygulanır.

Mebran serimini takiben su dereleri yıpranmış ve özelliklerini yitirmişse yenilenir gerek görülmez ise temizliği yapılır ve tekrar kiremit serimine geçilir.

Kiremit serim esnasında kırılan çürüyen bozulan kiremitler yenileri ile değişilir (isteğe bağlı olarak tamamı değişilir) ve birleşim noktaları sıvalanarak çatı yenileme diğer adıyla çatı aktarma işiniz tamamlanır.

Bu işi yaparken en dikkat edilecek husus uygulamayı yapan çatı ustasının tecrübesi ve dikkatidir çünkü çatı aktarma esnasında gözden kaçan en ufak bir eksiklik kısa süre sonra  sızdırmalara yada çatı elemanlarının ömründe kısalmalara neden olabilir.

Bu gibi süprizlerle karşılaşmamak için yapmanız gereken tek şey ENS Çatı Tadilatı aramak ve keşif yaptırarak size en uygun fiyat teklifini almak.